6. Uluslararası Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali Başladı


6. Uluslararası Urla Toprak Sahne Tiyatro Festivali Başladı

Toprak Sahne Tiyatrosu tarafından bu yıl altıncı kez düzenlenecek tiyatro festivali, önemli isimleri ve tiyatro gruplarını ağırlayacak.

2017 Toprak Sahne Tiyatrosu Festivali 19-20-21 ve 22 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Festival boyunca meydanlar, sokaklar birer tiyatro sahnesine dönüşecek. Tiyatroya gönül vermiş önemli isimler festival boyunca atölyeler düzenleyecek.

Toprak Sahne Tiyatro Festivali, bu yıl uluslararası boyutta gerçekleşiyor. 19-22 Temmuz tarihleri arasında Urla ve köylerinde gerçekleşecek festivale Türkiye’den ve dünyadan 26 tiyatro grubu katılıyor.

Urla’nın köy meydanları, sokakları sahne

4 gün boyunca devam edecek festivalin katılımcı tiyatro ekipleri, Urla’nın köylerine, sokaklarına, mahallelerine tiyatroyu taşıyacak. Düzenlenecek tiyatro atölyeleri ile amatör tiyatro toplulukları ve tiyatrocular eğitim alma şansını yakalayacak. Ayrıca Yücel Ertem, Cezmi Baskın, Semih Çelenk,Turgay Tanülkü, Orhan Alkaya ile söyleşiler düzenlenecek.

Toprak Sahne Festivali Atölyeler

4 gün sürecek festivalde 13:00-16:00 arasında atölyeler düzenlenecek. Festival katılımcılarına açık olacak atölyeler ve yürütücüleri şöyle;

Kımız Bozkır Agusto Boal Tiyatrosu Vecdi Sayar Sinemadan Tiyatroya Orhan Alkaya Reji Fatih Günay Doğaçlama Gökhan Bulut Kelimeden Oyuna Burcu Aksakal Hareketten Eyleme Hamit Demir Sokak Tiyatrosu Estetiği Rasim Aşın Çocuk Tiyatrosu Felsefesi Orçun Masatçı Sokak Tiyatrosu

Çocuklar unutulmadı

Toprak Sahne bu yıl da çocukları unutmadı. Festival boyunca meydanlarda oynanacak çocuk oyunlarının yanı sıra köy meydanlarında Marina Dimitrijevic, çocuklar için kukla yapım atölyesi düzenleyecek.


7 görüntüleme