'Zafere Giden Yol' sahnelendi


Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından 3 Ocak Mersin’in kurtuluşunun 96'ıncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında ‘Zafere Giden Yol’ isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda sahnelenen 'Zafere Giden Yol' oyununu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, KKTCMersin Konsolosu Fatma Arşehit Soykan, meclis üyeleri, daire başkanları ve yüzlerce Mersinli izledi.

Müzik, tiyatro ve dans üçlüsü ile harmanlanarak sahneye koyulan ve izleyiciye görsel bir şölen sunan oyun, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve 2017-2018 yılı kursiyerleri, Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Halk Müziği Topluluğu sanatçıları ve öğrencileri ile Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi tarafından ortaklaşa sahnelendi. Özellikle milli duygulara hitap eden oyun izleyiciden de büyük alkış topladı. Etkinlikte konuşan Başkan Kocamaz, 'Zafere Giden Yol' isimli oyun sayesinde sanki 1920’lere gittiklerini belirterek, "Bizler yerel yönetimler olarak sadece kentte yaşayan insanların mahalli müşterek ihtiyaçlarını gidermekle kalmayacağız. Bence ondan daha önemlisi geçmişle gelecek arasında köprü oluşturacağız. Ülkemiz üzerine oynanan oyunları hepimiz biliyor ve yaşıyoruz. Bölgemizin içerisinde bulunduğu perişanlığı hepimiz görüyoruz. Dolayısıyla gençlerimizi milli ve manevi değerleriyle teçhize etmek ve gelecekte bu ülkeyi onlara teslim edeceğimiz için gözümüz açık gitmesin diye bu tür etkinlikleri yoğun bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ben bütün arkadaşlarımıza o dönemde şehit düşenleri ve gazilerimizi bir kere daha yad ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.Konuşmaların ardından Kocamaz ile Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder gürbüz tarafından oyunculara çiçek hediye edildi.

#tiyatro #haber #mersin #şehirtiyatrosu

4 görüntüleme