Mahalleme Tiyatro Geldi Projesi ile Çocuklara Tatil Hediyesi


Mahalleme Tiyatro Geldi Projesi ile Çocuklara Tatil Hediyesi

Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” ekipleri sosyal sorumluluk projelerine ara vermeden devam ediyor. Şehre 26 sosyal proje ile önemli değişimler katan “mardinmasa” çocukların mutlu olmasını sağlayacak bir projeye daha can veriyor.

Bu bağlamda Mahalleme Tiyatro Geldi Projesi hayata geçirildi. Projeyle kırsal mahallelerde tiyatro ile daha önce hiç tanışmayan çocuklara Hacivat ve Karagöz gösterilerinin yanı sıra Nasrettin Hoca fıkraları oyunları sunuluyor. Bu sayede geleneksel tiyatro ile çocuklar buluşturulmakla beraber sanatın da sevdirilmesi planlanıyor.

Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Kırsal mahallelerimizde çocuklarımızın mutlu olmaları için projeler gerçekleştiriyoruz” dedi. Yaman şöyle devam etti: “İlimizde her yönüyle yoğun bir çalışma devam etmektedir. Amacımız yediden yetmişe tüm hemşehrilerimizin mutluluğunu sağlamaktır. Özellikle dezavantajlı grupların daha mutlu olduğu bir şehrin inşası için de çaba vermekteyiz. Bu noktada çocuklarımız önemli bir yer tutmaktadır. “mardinmasa” ekiplerimiz çocuklarımıza mutlu olmalarını sağlamak için bir projeyi daha gerçekleştirdi. Kırsal mahallelerimizde çocuklarımız çalışmalarımızla tiyatro ile tanıştı”

Yaman, “Biz sanatı tanımaları ve bilmelerinin yanı sıra geçmişimizden bugüne dek gelen ve geleneksel tiyatromuzun en güzel örneklerini çocuklarımıza sunmak istedik. “mardinmasa” birimimizle Karagöz ve Hacivat gölge oyununun yanında Nasrettin hoca fıkralarını da çocuklarımıza sergiledik. Onlar oyunlarımızla unutulmaz bir gün yaşadılar. Bu tür çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

#tiyatro #haber #mardinmasa

3 görüntüleme