Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu'na Ödül


Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularından Evrim Usta, Turgut Özakman’ın eseri olan ‘Ocak’ oyununda ‘Safiye’ karakteri ile ’En iyi kadın oyuncu’ ödülüne layık görüldü. 17. Direklerarası Seyircileri, Adana-Gaziantep-Mersin tiyatrolarının Ödül takdim töreni, Çukurova Üniversitesi Afife Jale Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi. Direklerarası seyircilerinin oluşturduğu ’Halk jürisi’ üyeleri, 2016-2017 tiyatro sezonunda Adana, Gaziantep ve Mersin’de sahnelenen oyunları seyrederek performans, tasarım ve yapımlar kategorilerinde başarılı olarak değerlendirdiği oyunlar, oyuncular ve tiyatrolar arasından ödüle layık bulduklarını belirledi.

Turgut Özakman’ın eseri olan ’Ocak’ adlı tiyatro oyunuyla sahne alan Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Adana’da izleyicileri büyüledi. İzleyenler tarafından hayranlıkla izlenen oyun, jüri tarafından da oldukça beğenilerek ödüle layık görüldü. ‘Ocak’ oyununda ‘Safiye’ karakteri ile ’En iyi kadın oyuncu’ ödülüne layık görülen Evrim Usta, böyle bir ödüle layık görüldüğü için gururlu olduğunu belirterek, Erdemli Belediye Başkanı MükerremTollu‘nun tiyatroya verdiği önem sonucunda, Erdemli Belediye Tiyatrosunun ivme kazandığını ve başarılara imza attığını söyledi.

Oyuncuların başarısını kutlayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’nin sanat şehri olması için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini söyledi. Şehir tiyatrosunun gönüllülerden oluştuğunu ve profesyonel bir sahne ortaya koyduklarını kaydeden Tollu, belediye olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanında olacaklarını söyledi. İlçenin sanat şehri olma konusunda son derece iddialı olduklarının altını çizen Tollu, “Erdemli Belediyesi son dönemde birçok sanat kursu açtı. Kentin ilk şehir tiyatrosunu kurarak Erdemli’nin sanat özlemini dindirdi. Hem eğitimler verildi hem de oyunlar sergilendi. Bunun yanı sıra resim, Hacivat Karagöz, çocuk korosu, yazarlık okulu, çağdaş halk dansları gibi kurslar da açılarak halkımıza bu hizmeti verdik. Erdemli Belediyesi’nin ve şehrimizin adını en iyi şekilde duyuran oyuncularımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

#tiyatro #haber #erdemli

2 görüntüleme