Ücretsiz gösterime ilgi


İzmir'de, Haldun Dormen'in sanat danışmanlığını yaptığı Sahne Tozu Tiyatrosu ve İzpek işbirliğinde hayata geçen ücretsiz tiyatro günleri yoğun ilgi gördü. Sahnelendiği ilk günden beri büyük ses getiren 'Kamp 17' adlı oyun, İzpek Tiyatro Günleri galası kapsamında seyirciyle buluştu ve 550 kişi tarafından izlendi. Oyunun finalinde Haldun Dormen ve Göksel Kortay ile sahneye gelen Sahne Tozu Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Çağlar İşgören, bu günün gerçekleşmesinde gerçek başrollerin, İzpek Yönetim Kurulu Başkanı Özay İpek ve Başkan Yardımcısı Hasan İpek olduğunu belirterek sahneye davet etti.

Oyunu çok beğendiğini dile getiren Özay İpek, Sahne Tozu Tiyatrosu ile birlikte olmaktan büyük keyif aldıklarını söyledi, "Bu birlikteliğin çok uzun yıllar devam etmesini canı gönülden istiyoruz" dedi.

İzpek Tiyatro Günleri kapsamında, haziran ayının sonuna kadar her perşembe günü, Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi'nde ücretsiz oyunlar sergilenecek. Etkinlik günü fuaye alanında bulunan stantlardaki yetkililere bırakılacak iletişim bilgilerine oyunlar ile ilgili bilgi aktarımı yapılacak. Ücretsiz biletler her perşembe günü saat 18.00'de açılacak olan Haldun Dormen Sahnesi Gişe'sinden temin edilebilecek. Ücretsiz etkinliklere rezervasyon yapılmayacak, 1 kişi en fazla 4 bilet alabilecek. Kamp 17'nin ücretsiz gösterimleri 1 Şubat, 8 Şubat Perşembe günleri 20.00'de yapılacak.

Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)

#tiyatro #haber #haldundormen #izmir

2 görüntüleme