Çocuklara Tiyatro Festivali


Karesi Belediyesi’nin düzenlediği 4. Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali tüm hızıyla devam ediyor. 4 yılda toplam 44 bin 778 çocuk tiyatro ile tanıştı.

Karesi Belediyesinin geleneksel hale getirdiği ve çocukların yarıyıl tatillerini hem eğlenceli hem de öğretici bir şekilde geçirmeleri amacıyla hazırlanan tiyatro festivali kapsamında çocuklar; Tatlı Rüyalar Müzikali ve Karlar Kraliçesi Müzikali’ni izledi. Cuma ve pazar günü gösterimi yapılan oyunları yüzlerce çocuk ilgiyle izledi. Festival; 2 Şubat Cuma günü "Purnima ve Sırlar Ormanı", 3 Şubat Cumartesi "Pepee Sevmek Zamanı", 4 Şubat Pazar "Harikalar Ormanı" ile devam edecek.

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali ile ilgili değerlendirme yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Eğitim; derslerden, sınavlardan ibaret değildir. Çocuklarımızı hayata hazırlayacak, nasıl bir insan olacaklarını belirleyecek olan derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel birikimleridir. Biliyoruz ki Karesi’yi yaşayacak ve yaşatacak olanlar çocuklarımızdır. Bu yüzden hiçbir sanatsal faaliyetten geri kalmamalarını ve Karesili olmaktan gurur duymalarını istiyor, bunun için çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.

#tiyatro #haber #karesi #balıkesir

2 görüntüleme