Dünyaca Ünlü ‘Gözlerin Ardında Müzikal’ Başlıyor


Tiyatro Keyfi’nin Tomurcuk Vakfı ve Down Türkiye’nin desteğiyle yaptığı son eseri Gözlerin Ardında Müzikal’in basın galası 5 Şubat Pazartesi akşamı Süzer Plaza’daki Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de, Onur Tan, Zeynep Günay Tan, Oktay Kaynarca, Ozan Akbaba, Yunus Emre Yıldırımer, Hakkı Ergök, Lale Başar, Şakir Gürzumar, Reha Özcan, Tamer Levent, Savaş Özdemir, Sevil Akı, Zara, Gökhan Türkmen, Canan Anderson, Suha Uygur, Ali ve Aysun Kocatepe, Behzat Uygur, Levent Özdilek, Zafer Algöz, Açelya Topaloğlu, Işın Karaca, Simge Fettah, Bora Duran, Fuat Güner, Canan Anderson gibi sanatçıların katılımıyla yapılıyor.

Nava Semel’in dünyaca ünlü eseri, Kemal Başar tarafından dünyada ilk kez olmak üzere tiyatro, akustik müzik ve çağdaş dansın bir araya geldiği bir yorumla yönetildi. Özgün Uğurlu’nun çok bilinen şarkılarının yanı sıra eser için yaptıklarını da canlı ve akustik olarak söylediği eserde down sendromlu oğlu doğduktan sonra herkes tarafından yalnız bırakılan anneyi Eda Kandulu oynuyor. Onlara Melike Çetin, Serkan Doğan, Güney Kumaş ve Erkan Çelebi eşlik ediyor.

Müzikleri Özgün Uğurlu, koreografisi Alpaslan Karaduman, ışık tasarımı Yüksel Aymaz, kostüm tasarımı Mine Erbek Gökbuget, orkestra direktörlüğü Nejat Dimili, müzik direktörlüğü ise Tevfik Akbaşlı imzasını taşıyan eser Nisan ayında Jaffa Uluslararası Tiyatro Festivali’nde 3 temsille ve Adana Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali’nde 1 temsille yer alacak.

Eser 17 Şubatta Duru Tiyatro, 22 Şubat, 8 ve 30 Martta ise Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’de İstanbul seyircisi ile buluşuyor.

#tiyatro #haber #müzikal #gözlerinardında

6 görüntüleme