‘Kabus’ Gümüşhane’de sahnelenecek


Trabzon Şehir Tiyatrosu'nun düzenlediği, Gümüşhane Sanat Tiyatrosu’nun da organizasyonunu üstlendiği ‘Kabus’ adlı tiyatro oyunu Gümüşhane'de sahnelenecek.

Turneye gittiği şehirlerde kurgu, dekor, oyunculuk gibi birçok konuda büyük ilgi gören Trabzon Şehir Tiyatrosu'nun Kabus adlı tiyatro oyunu 24 Şubat Cumartesi günü Gümüşhane Üniversitesi Yeni Kongre ve Kültür Merkezi'nde saat 19.30'da sahnelenecek.

İbrahim Gürsoy'un yönettiği Adnan Akyüz, Çağla Karamehmet, Emre Bayraktar, Gül Babacan ve Vahit Yılmaz'ın oynadığı oyunun bilet satışları ise Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Tesisler Kırtasiye, Koyu Kahve, Sosyal Tesisler önü stand ve oyun günü gişede yapılacak.

Oyunun konusu: Şekip karısının aşırı kontrolcü yapısından ve kıskançlığından bunalmış orta yaşlı bir doktordur ve karısını aldatmaktadır. Yine bir gün dağ evine sevgilisi Betül ile birlikte gelen Şekip beklemediği bir sürpriz ile karşılaşır. Karısı Nurten kiralık bir katille dağ evini basar. Şekip ve sevgilisi Betül'ü rehin alır. İstekleri vardır bunları Şekip'e zorla yaptırır. Ancak hikayenin sonu ne Nurten ne de Şekip'in düşündüğü gibi olur.

#tiyatro #haber #sanat #gümüşhane #trabzon #şehirtiyatrosu #kabus #oyun

4 görüntüleme