Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu


Türkiye'nin en saygın tiyatro sanatçılarının jüri üyesi olarak görev yapacağı festival, düzenli olarak yapılan tek üniversiteler arası tiyatro festivalidir. Oyunlar 28 Nisan -13 Mayıs arasında Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde yapılacaktır. 15 oyun sahnelenecektir.

28 Nisan açılış programı:

- Saat:17.00 Bando eşliğinde tiyatro şarkılarıyla üstü açık otobüste Kartal turu (Kartal meydanı

hareket)

-Saat:19.00 Kokteyl ve Sahne ve Bellek Fotoğraf sergisi Açılışı (Yavuz Yılmaz -Murat Dürüm)

- Saat:20.00 Açılış Konuşmaları

- Yaşam boyu Hizmet ve Onur Ödülü Prof. Dr. Özdemir Nutku'ya Takdim

--Müzikal Tiyatro Platformu Ateşin Peşinde adlı müzikal gösteri

(Açılışa Türkiyenin farklı sanat kurum kuruluşlarının yöneticileri misafir olacaktır.)

Ödül gecesinde emektar tiyatro oyuncusu Rasim Öztekin’e de “Tiyatro Emek Ödülü” verildi. Rahatsızlığı nedeniyle törene katılamayan Öztekin’in ödülünü 80’ler dizisindeki rol arkadaşı Berat Yenilmez aldı.

Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali kapsamında; En İyi Kostüm Dalında “Lefty’i Beklerken" adlı oyunla Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü, En İyi Dekor Dalında “Baba” adlı oyunla Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü, En İyi Müzik Dalında “Yedi Kocalı Hürmüz” Işık Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Dikkat Çeken Kadın Oyuncu Dalında “ Joko’nun Doğum Günü” adlı oyundaki anne rolü ile Özyeğin Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nden Cansu İlbasmış, Dikkat Çeken Erkek Oyuncu Dalında “Lefty’i Beklerken” adlı oyundaki Sid-Agate adlı rolüyle Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden Efe Çetinel ödüle layık görüldü. Bu yıl ilk kez verilen Kartal Belediyesi Özel Ödülü “At” adlı oyunla Kocaeli Üniversitesi Tiyatro Kulübü’ne verilirken Juri Özel Ödülü ise “Gerçek Şey” adlı oyundaki performanslarıyla İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne verildi.

En İyi Kadın Oyuncu dalında ise 3 farklı oyuncuya ödül verildi. “Gerçek Şey” adlı oyundaki Annie rolü ile İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden Refiye Genç, “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı oyundaki Hürmüz rolüyle Işık Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nden İrem Çil, “Kırgınlar Evi” adlı oyundaki Lady Utterward rolüyle Yeditepe Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Kulübü’nden İpek Muştu, ödülü paylaştı. En İyi Erkek Oyuncu Dalında, “Gerçek Şey” adlı oyundaki Henry Ibsen rolü ile İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden Enes Daniş, Komedi Dalında Dikkat Çeken Erkek Oyuncu dalında “Dün Gece Yolda Giderken Komik Bir Şey Oldu” oyunundaki rolü ile Ercan Sarı, ödüllendirilen isimler oldu. Festivalin En İyi Oyunu ödülünü “Lefty’i Beklerken” adlı oyun ile Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü ve “ Baba” adlı oyun ile Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü paylaştı. 2. En İyi Oyun ödülünü ise “Kırgınlar Evi” oyundaki performansları ile Lady Utterward rolüyle Yeditepe Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Kulübü alırken 3. En İyi Oyun ödülünü ise “Aynı Elbiseyi Giyen 5 Kadın” adlı oyun ile Yıldız Teknik Üniversitesi Tiyatro Kulübü aldı.

Kartal Belediyesi - T.C. Maltepe Belediyesi

#üniversitelerarası #üniversite #tiyatro #festival #tiyatrofestivali #maltepeüniversitesi #kartalbelediyesi #ödül #ödültöreni

89 görüntüleme