15 yıllık tesadüf!


Büyük ilgi gören ‘‘Bedel’’ tiyatro oyununda 15 yıl sonra tekrar biraraya gelen iki kardeşi oynayan Hakan Ertik ve Rüzgar Aksoy gerçekte de 15 yıl sonra buluştular. Radyo programcılığı döneminde tanışan oyuncular 15 yıl sonra ‘‘Bedel’’ oyunuyla tekrar biraraya gelmenin ve hikayedeki ortak zaman benzerliğinin tesadüflüğüne şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Hakan Eratik ve Rüzgar Aksoy ‘‘Oyunu okuduğumuzda ve aynı projede yer alacağımızı öğrendiğimizde hemen hikayedeki benzer zaman buluşmasına dikkat kestik, hakikaten tesadüfün böylesi dedirten bir durum yaşadık. Denk gelmesi güzel oldu’’ dediler.

1001 Sanat bu sezon repertuarına Arthur Miller'ın ölümsüz eseri "Bedel" isimli oyunu da ekledi. Sanat merkezinde birçok tiyatro oyunuyla seyirciyi buluşturan 1001 Sanat, 20. Yüzyılın en önemli dram yazarlarından biri olan Miller’in büyük ilgi gören "Bedel" oyunuyla tiyatro severlerle buluşmaya devam ediyor.

Kayhan Berkin'in rejisi ile sahnelenen oyunun, oyuncu kadrosunda Hakan Eratik, Merve Anlağan, Rüzgar Aksoy ve Murat Karasu yer alıyor.

Hikayesi;

Geçmişi kaç paraya satın alabilirsiniz? Yaşamaya devam etmek için kendimizi neyle meşgul etmeliyiz? Başarı nedir? Mutluluk nedir? Amerika'da 1929 büyük ekonomik krizinin yok ettiği varlıklı bir aileden iki erkek kardeşin uzun yıllar sonra inşaat sesleri, yıkılan binalar, alışveriş çılgınlığı arasında geçmişlerini sorgulayışlarının öyküsü...

Tanıdık geldi mi?

Oyunun künyesi;

Yazan: Arthur Miller Çeviren: Fatih Gençkal Yöneten: Kayhan Berkin Işık: Akın Yılmaz Dekor: Ömer Mete Yılmaz Kostüm: Beyza Birgen Reji Asistan: Eyüp Türkan, Selin Selçuk Yapımcı: Kerem Yılmaz

OYUNCULAR;

WALTER: Hakan Eratik ESTHER: Merve Anlağan VİCTOR: Rüzgar Aksoy SOLOMON: Murat Karasu

www.1001sanat.com Twitter, Facebook ve Instagram @1001sanat ve @oyuncutayfası

#1001sanat #oyuncutayfası #bedel #tesadüf #arthurmiller #keremyılmaz #hakaneratik #rüzgaraksoy

36 görüntüleme